کانون‌های مساجد می‌توانند با تولید محتوای فرهنگی در تحقق شعار سال نقش‌آفرین باشند
کانون‌هاي مساجد مي‌توانند با توليد محتواي فرهنگي در تحقق شعار سال نقش‌آفرين باشند
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام ؛

کانون‌های مساجد می‌توانند با تولید محتوای فرهنگی در تحقق شعار سال نقش‌آفرین باشند

خودآموز با اشاره به جايگاه کانون‌هاي مساجد در راستاي تبيين شعار سال گفت: کانون ها با توليد محتواي ديني فرهنگي مي توانند در تحقق شعار سال نقش آفرين باشند.
شناسه خبر : 26507 تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۵:۱۷

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) استان ایلام، عمران خودآموز، روز چهارشنبه 18 فروردین در دیدار با مدیرستاد فهما استان ایلام، اظهار کرد: حوزه فرهنگ و هنر یکی از حوزه هایی است که ارتباط وسیع با تولید دارند و تولید نباید تنها محدود به تولید محصولات کشاورزی و صنعتی شود بلکه تولید محتوا دانش، فکرو فرهنگ یکی از مولفه های اصلی تولید است که به پیشتیبانی جدی و مانع زدایی نیاز دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه کانون های مساجد نیز می‌توانند با تولید محتوای دینی و فرهنگی به تحقق شعار سال کمک نمایند افزود : شأن کانون های فهما، تلاش مستمر در عرصه فعالیت های فرهنگی و دینی است و کانون ها باید فارغ از هر دیدگاه سلیقه‌ای و تفکر سیاسی به اصل کار فرهنگی توجه داشته و در راستای آگاهی بخشی و ایجاد نشاط و امید در جامعه تلاش کنند.

وی بیان کرد: کانون های مساجد در مناسبت های مختلف مذهبی نیز خلا برنامه های حضوری در ایام کرونا با استفاده از فضای مجازی پر کنند.

خود آموز در ادامه به فعالیت های سال گذشته ستاد فهما در اجرای برنامه های مختلف ملی و مذهبی از جمله طرح ملی ایران قوی اشاره کرد و گفت: این برنامه ها و فعالیت ها موجب تحسین از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای سیاستگذاری کانون‌های مساجد و به ویژه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری کانون های مساجد در استان ایلام شد.

وی، در پایان ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب و کتابخوانی، هماهنگی کانون ها در شهرستان های استان با باشگاه‌های کتابخوانی و استفاده از برنامه ها و طرح های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با هدف پر کردن اوقات فراغت و ارتقا سطح دانش و آگاهی جوانان و نوجوانان در مناطق مختلف شهری و روستایی از اولویت های کاری در سال جاری عنوان کرد.