تاکید امام جمعه ایلام نسبت به راه‌اندازی نهضت مسجدسازی/حضرت امیر (ع) بهترین الگو در فعالیت‌های مسجدی
تاکيد امام جمعه ايلام نسبت به راه‌اندازي نهضت مسجدسازي/حضرت امير (ع) بهترين الگو در فعاليت‌هاي مسجدي

تاکید امام جمعه ایلام نسبت به راه‌اندازی نهضت مسجدسازی/حضرت امیر (ع) بهترین الگو در فعالیت‌های مسجدی

حجت الاسلام و المسلمين کريمي‌تبار ضمن تاکيد نسبت به راه‌اندازي نهضت مسجدسازي در استان ايلام، به فعاليت‌هاي حضرت امير(ع) در مساجد اشاره کرد و گفت: امروز بايد سيره آن حضرت را در عرصه مسجد الگوي خود قرار دهيم.
شناسه خبر : 25564 تاریخ انتشار : ۵ اسفند ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۵:۰۳

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما)، حجت الاسلام و المسلمین «الله نور کریمی تبار» امروز سه شنبه (5 اسفند ماه ) در دومین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد فهما استان ایلام که با حضور اعضای این شورا در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: شورای سیاستگذاری کانون های مساجد فهما که با همفکری سایر دستگاهها و نهاد های فعال در مساجد تشکیل می شود بایدبا بررسی نقاط  قوت و ضعف و فرصت ها و تهدید ها و پیشنهادات به سمت سیاستگذاری برنامه های مساجد و هدفمند شدن این برنامه ها پیش رود.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، در ادامه فعالیت‌های حضرت امیر(ع) در مساجد را بهترین الگو برای مومنان دانشت و افزود: مسجد به تعبیر حضرت امام خمینی (ره)  سنگر است و  در شرایطی که ما در محاصره تهاجم فرهنگی  دشمنان قرارگرفتیم بهترین محافظ و مدافع پناه بردن به این سنگر است که از ترکش هجمه های فرهنگی دشمن در امان بمانیم.


وی با اشاره به اینکه نباید در شرایط شیوع ویروس کرونا  که  براساس دستور العمل های بهداشتی نماز جماعت در مساجد تعطیل شده است مساجد نیز تعطیل شوند،افزود: در این شرایط باید روحانی در مسجد مستقر بوده و اذان در سه وعده از ماذن های مساجد پخش شود .


امام جمعه ایلام با تاکید بر اینکه مساجد باید مکان هایی برای استعدادیابی در بین جوانان تبدیل شوند، تصریح کرد:  باید  برنامه ریزی لازم با حضور دستگاه های فرهنگی در راستای جذب استعدادها انجام شود و یا حداقل با برنامه های متنوع، از قرار گرفتن جوانان در معرض آسیب های اجتماعی  جلوگیری کنیم و اگر این کار در مساجد انجام نشود، دشمنان وارد عمل می شوند و استعدادبایی می کنند.

 
حجت الاسلام کریمی تبار در ادامه راه اندازی نهضت مسجد سازی در سطح استان را ضروری دانست و افزود :  باید این حرکت  با همکاری و همراهی  مردم و خیرین در استان شروع  شود.
.
 
وی در پایان با تاکید بر اینکه باید در طرح جامع شهری و تفصیلی شهر نسبت به ساخت مسجد اقدام شود خاطر نشان کرد: تصمیم سازی  و تعامل  دستگاه ها اجرایی عضو  در این زمینه تاثیر گذار است.