سوگواره ملی علمدار کربلا فرصتی برای معرفی توانمندی‌های استان ایلام است
سوگواره ملي علمدار کربلا فرصتي براي معرفي توانمندي‌هاي استان ايلام است

سوگواره ملی علمدار کربلا فرصتی برای معرفی توانمندی‌های استان ایلام است

حجت الاسلام و المسلمين کريمي تبار، سوگواره ملي علمدار کربلا و حضور هنرمندان سراسر کشور در اين سوگواره را فرصتي براي معرفي توانمندي هاي استان ايلام عنوان کرد.
شناسه خبر : 25098 تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۴:۵۲

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما)، حجت الاسلام و المسلمین « الله نور کریمی تبار» صبح امروز (27 بهمن ماه ) در اختتامیه هفتمین سوگواره ملی علمدار کربلا با  تسلیت شهادت امام علی النقی (ع) و تقدیر از برگزار کنندگان این سوگواره ملی اظهار داشت : برگزاری این سوگواره و حضور هنرمندان و بچه های مساجد  از سراسر کشور در عرصه ها ی مختلف هنری در این سوگواره  برای ما فرصتی ارزشمند است که بایستی در جهت معرفی توانمندی های استان از آن بهره گرفت .

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ، در ادامه  اربعین حسینی و خادمی زائران عتبات عالیات را نیز بهترین فرصت برای معرفی استان ایلام به عنوان مرکز خادمان اهل بیت عصمت و طهارت دانست .

 وی همچنین با اشاره به موضوع سوگواره ملی علمدار کربلا  اظهار داشت : این سوگواره در رثای شخصیت  حضرت عباس (ع) که همه ما از اراددتمندان و مریدان آن حضرت هستیم و میخواهیم  این ارتباط معنوی از کانال ایشون با دیگران برقرار کنیم یک هدف معنوی ارزشمند و تاثیر گذار و بابرکت خواهد بود.

 

وی ابراز امیدواری کرد: این سوگواره در سال های آینده  با شکوه تر از امسال برگزار گردد .

 

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار، در ادامه بیان کرد :  ایام شهادت ائمه اطهار(ع) فرصتی است که انسان با فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت(ع)  آشنا شود و برگزاری چنین برنامه های میتواند در آشنایی ما با معارف اهل بیت (ع) تاثیر گذار باشد .

 

وی، در ادامه خواستار توجه انسان به مسائل دینی و حضور حداکتری  اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد به ویژه جوانان و نوجوانان در برنامه های دینی و مذهبی و نماز جمعه  این فعالیت عبادی و سیاسی شد .

 

حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار در پایان با تقدیر از حمایت های ستاد کانون ها فرهنگی و هنری مساجد کشور  و حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی مشاور وزیر  و رئیس ستاد کانون های مساجد کشور  از این فعالیت ملی در استان ایلام خواستار تداوم  و برگزاری باشکوتر این حرکت فرهنگی در سال های آینده در استان شد.