تعامل و همکاری کانون‌های مساجد و پایگاه‌های بسیج استان ایلام افزایش می‌یابد
تعامل و همکاري کانون‌هاي مساجد و پايگاه‌هاي بسيج استان ايلام افزايش مي‌يابد

تعامل و همکاری کانون‌های مساجد و پایگاه‌های بسیج استان ایلام افزایش می‌یابد

حجت الاسلام و المسلمين چراغي‌پور گفت: تعامل و همکاري ميان کانون هاي مساجد و پايگاه‌هاي بسيج با امضا تفاهم نامه همکاري پررنگ‌تر از گذشته مي‌شود.
شناسه خبر : 19835 تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۴:۲۵

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) استان ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین «علی چراغی‌پور» صبح دوشنبه 26 آبان در دیدار با مسول سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه امیر المومنین (ع) استان ایلام، با بیان اینکه خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی میان کانون های مساجد و پایگاه‌های مقاومت بسیج  مساجد و محلات وجود دارد افزود : در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در خراسان شمالی مبنی بر همکاری کانون ها و پایگاه‌های بسیج این آمادگی داریم تا با امضا تفاهم نامه همکاری زمینه توسعه همکاری در اجرای برنامه های و فعالیت های فرهنگی و هنری خود با بسیج را  افزایش دهیم.


 
مدیر ستاد فهما استان ایلام افزود: مشارکت و همکاری و اجرای فعالیت های مشترک میان کانون ها و پایگاه‌های بسیج و عضویت  مدیران و اعضا کانون های در پایگاه‌های بسیج را گواه این قضیه عنوان کرد.


 
وی با اشاره به فعالیت 307 کانون فرهنگي و هنري در نقاط مختلف استان، ابراز داشت :بیش از 24 هزار نفر عضو برادر و خواهر در این کانون های فعال هستند.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین چراغی پور در ادامه با گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی به وجود 86 باب کتابخانه عمومی در سطح کانون های استان اشاره و تصریح کرد : در این کتابخانه بالغ بر 400 هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف فرهنگی هنری دینی و مذهبی وجود دارد و علاوه بر کتابخانه های عمومی کتابخانه های باز نیز در سطح تمامی کانون های مساجد  فعال است.

 

وی در ادامه به اجرای طرح ملی ایران قوی در کانون های مساجد اشاره و بیان کرد : در اجرای این طرح کانون های مساجد سراسر کشور به مدت 90 روز فرصت خواهند داشت تا فعالیت ها و برنامه های خود را در حوزه های مختلف در 3 شبستان و 12 رواق در سامانه بچه های مسجد به ثبت کنند که در پایان از کانون هایی که بیشترین امتیاز کسب کرده باشند تجلیل خواهد شد.

 


مدیر ستاد فهما استان ایلام  تصریح کرد: ستاد هماهنگی کانون های مساجد آماده هر گونه همکاری با معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه امیر المومنین (ع) در قالب امضا تفاهم همکاری خواهد بود.

 

همچنین در ادامه حجت الاسلام و المسلمین محسن عبادی با اشاره به ظرفیت های موجود در سازمان بسیج مساجد و محلات اظهار کرد :در حال حاضر 616 پایگاه مقاومت در دو بخش برادران و خواهران و 33 حوزه مقاومت برادران و 19 حوزه مقاومت در حوزه خواهران در استان فعال است.


مسول سازمان بسیج مساجد و محلات سپاه امیر المومنین (ع) استان ایلام با اشاره به فعالیت های انجام گرفته در این پایگاه‌های و حوزه های مقاومت، اجرای طرح های مختلف در حوزه های سلامت، آسیب های اجتماعی، اجرای طرح های کمک های مومنانه، شناسایی نیازمندان و توزیع بسته های معیشتی میان محرومین، از جمله فعالیت های انجام گرفته در سطح پایگاه‌های مقاومت مساجد و محلات عنوان کرد.


وی در پایان تعامل و هم افزایی  میان پایگاه‌های بسیج و کانون های مساجد را لازمه توسعه فعالیت های فرهنگی ذکر و خاطر نشان کرد : در همین راستا آماده هر گونه همکاری با کانون های مساجد هستیم.