نشست خبري طرح اوقات فراغت «تابستانه‌هاي فهما» در ايلام برگزار شد

نشست خبری طرح اوقات فراغت «تابستانه‌های فهما» در ایلام برگزار شد

نشست خبري طرح اوقات فراغت بچه هاي مسجد با عنوان «تابستانه‌هاي فهما» در استان ايلام برگزار شد.
شناسه خبر : 13031 تاریخ انتشار : ۱۶ تير ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۱۲:۵۲

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه‌ای (فهما) از ایلام: نشست خبري طرح اوقات فراغت بچه هاي مسجد با عنوان  «تابستانه‌هاي فهما» امروز دوشنبه 16 تیرماه در استان ايلام برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین چراغی پور در این نشست خبری که با حضور اصحاب رسانه و خبرگزارهای استان برگزار شد گفت: برنامه های  طرح اوقات فراغت بچه های مسجد امسال با عنوان  «تابستانه های فهما» از دهم تیر ماه تا پنجم شهریور ماه در سطح کانون های فرهنگی و هنری مساجد اجرا  می شود.


مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان ایلام، با بیان اینکه فعالیت های طرح اوقات فراغت سال‌جاری با محوريت فضاي مجازي در سه قالب شبستان فرهنگ، شبستان هنر و شبستان نو آوری پیش بینی شده اند افزود : این برنامه ها با هدف  رشد و پرورش استعداد های بالقوه اعضای کانون ها، تقویت ایمان همدلی، کار و ایثار در محیط مسجد، خانواده و محله و استفاده از ظرفیت های خود جوش و داوطلبانه مردمی با محوريت کانون های مساجد برگزار می شود.


وی با اشاره به اینکه ستاد فهما استان با توجه به موضوع کرونا اهتمام ویژه ای در برنامه های فضای مجازی خود برای جذب قشر جوان و نوجوان دارد، تصریح کرد:این برنامه ها با همراهی سایر تشکل های فعال در مساجد و با محوريت امام جماعت اجرا می شوند.


حجت الاسلام چراغی پور با اشاره به اینکه در حال حاضر 307 کانون با 24 هزار نفر عضو سازمان یافته در سامانه بچه های مسجد در استان ایلام فعالیت دارد خاطر نشان کرد :  در استان ایلام بیش از هزار مرکز دینی شامل مسجد، حسینیه، تکیه، امامزاده وجود دارد.

ضمنا یاد آوری می شود در این نشست خبری خبرگزاری ایرنا ، خبرگزاری فارس ، خبرگزاری تسنیم ، خبرگزاری مهر و خبرگزاری شبستان حضور داشتند.